Uživatelské jméno: Heslo:

Město Kynšperk

od historie po současnost

Harmonogram svozů odpadu pro rok 2021

 

Od 1. ledna 2021 nově zajišťuje pro město Kynšperk nad Ohří svoz komunálního odpadu včetně jeho separovaných složek společnost Správa majetku Kynšperk nad Ohří, spol. s r.o.

V souvislosti s výše uvedeným se změnila také frekvence svozu komunálního odpadu a to na 1x za týden.

 

Město Kynšperk nad Ohří je pro účely svozu komunálního odpadu rozděleno do dvou částí, svoz tříděného odpadu probíhá plošně.

Pondělí:          svoz tříděného odpadu – PLAST

Úterý:             svoz tříděného odpadu – PAPÍR

Středa:            svoz tříděného odpadu – SKLO

Čtvrtek:          svoz komunálního odpadu v ulicích:

Dlouhá, Františka Palackého, Jana A. Komenského u MěÚ, Maxima Gorkého, Mistra Jana Husa, Na Hrázi, Na Příkopech, nám. Míru, Okružní, Petra Bezruče, Sokolovská, Strmá, Zámecká, Dolní Pochlovice, Chotíkov, Kamenný Dvůr, Liboc, Štědrá, Zlatá a dále svoz odpadu podnikatelů

 

Pátek:             svoz komunálního odpadu v ulicích:

Antonína Dvořáka, Barvířská, Bedřicha Smetany, Boženy Němcové, Ericha Adler Orlického, Havířská, Heydukova, Chebská, J. K. Tyla, Jana A. Komenského, Jana Jiskry, Jana Nerudy, Jana Žižky, Jiráskova, Jiřího z Poděbrad, Josefa Suka, K. Havlíčka Borovského, Knoflíkova, Křižíkova, Malá ulička, Mládeže, nám. SNP, Pod Hřbitovem, Potoční, Prokopa Holého, Příčná, Slepá, Staré náměstí, Svatopluka Čecha, Školní, Truhlářská, Tyršova, U Pivovaru, U Tavírny, V. B. Třebízského, Vítězslava Nováka, Zahradní, a dále Pochlovice „Sociální služby“

 

Do žlutého kontejneru patří:

  • Plastové obaly: fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících
    a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.
  • Nápojové kartony: krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků
  • Kovové obaly: plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.

Do žlutého kontejneru nepatří: mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky. Nepatří sem „měkké" sáčky, například od kávy a různých potravin v prášku. Neodhazujte sem ani nápojové kartony silně znečištěné zbytky potravin. Nevhazujte ani plechovky od barev, tlakové nádobky se zbytky nebezpečných látek, ani domácí spotřebiče a jiná vysloužilá zařízení složená z více materiálů.

 

 

Do modrého kontejneru patří:

  • Papírové obaly: časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, kancelářský papír, reklamní letáky, dopisní obálky, karton, knihy, cokoliv z lepenky. Můžete vhazovat také obálky s fóliovými okýnky, nevadí ani papír
    s kancelářskými sponkami. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku!

Do modrého kontejneru nepatří: uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

 

 

Do zeleného kontejneru patří:

  • Sklo: lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Do zeleného kontejneru nepatří: keramika a porcelán! Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla! Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

DATUM

Úterý, 19.leden 2021

Svátek slaví Doubravka

 
AKTUALITY
 
15.01.2021
14.01.2021
13.01.2021
 
Více aktualit
 
360° FOTO

Virtuálni prohlídka vybraných částí města.

 

ZTRÁTY A NÁLEZY
 
29.04.2020
22.04.2020
16.12.2019
 
Archiv zpráv
 
SPORTOVIŠTĚ

Veřejná městská sportoviště, víceúčelové hřiště